ROK PRZEDSZKOLNY 2018/2019

wrzesień:

- 18.09 - wycieczka do Parku Jordana (średniaki)

- 20.09 - wycieczka do Parku Jordana (starszaki)

- 25.09 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Przygody ze sztuką. Pierwsza wizyta w muzeum" w Muzeum Narodowym - oddział: Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach (średniaki)

- 27.09 godz. 13:00 - lekcja muzealna pt. "Przygody ze sztuką. Pierwsza wizyta w muzeum" w Muzeum Narodowym - oddział: Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach (starszaki)

październik

- 02.10 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Kraków sto lat temu" w Muzeum Narodowym - oddział w Kamienicy Szołayskich im. Feliksa Jasińskiego (średniaki)

- 03.10 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Kraków sto lat temu" w Muzeum Narodowym - oddział w Kamienicy Szołayskich im. Feliksa Jasińskiego (starszaki)

- 11.10 godz. 9:30 - jesienna audycja muzyczna w wykonaniu artystów Muzycznego Laboratorium

- 15.10 godz. 10:50 - przedstawienie pt. "Baśnie polskie" w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru IN-ART w Kinie Kijów (średniaki i starszaki)

- 17.10 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Kto Ty jesteś? Muzealna lekcja patriotyzmu" w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego (średniaki)

- 18.10 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Kto Ty jesteś? Muzealna lekcja patriotyzmu" w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego (starszaki)

- 23.10 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Namaluj mi bajkę. Legendy, baśnie, mity w obrazach" w Muzeum Narodowym - oddział: Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach (średniaki)

- 24.10 godz. 10:00 - przedstawienie pt. "Lekcje ekologii profesora Wieciosława" w wykonaniu aktorów O! Teatru

- 25.10 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Namaluj mi bajkę. Legendy, baśnie, mity w obrazach" w Muzeum Narodowym - oddział: Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach (starszaki)

- 30.10 - konkurs recytatorski "Piękna nasza Polska cała"

listopad

- 06.11 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Dwie wieże i Stańczyk – krakowskie legendy w Domu Jana Matejki" w Muzeum Narodowym - oddział w Domu Jana Matejki (starszaki)

- 06.11 godz. 10:15 - lekcja muzealna pt. "Dwie wieże i Stańczyk – krakowskie legendy w Domu Jana Matejki" w Muzeum Narodowym - oddział w Domu Jana Matejki (średniaki)

- 08.11 godz. 15:30 - uroczystość z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości (występ dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, rodzinny konkurs piosenki patriotycznej oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja mała Ojczyzna")

- 12.11 godz. 12:30 - koncert Mobilnej Filharmonii pt. "Sto lat dla Niepodległej" (średniaki i starszaki)

- 20.11 - zajęcia pt. "Mały ratownik medyczny" (średniaki i starszaki)

- 21.11 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Rycerz i jego zbroja" w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego (średniaki)

- 22.11 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Rycerz i jego zbroja" w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego (starszaki)

- 27.11 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Opowieść o Świętym Mikołaju " w Muzeum Narodowym - oddział w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka (średniaki)

- 28.11 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Opowieść o Świętym Mikołaju " w Muzeum Narodowym - oddział w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka (starszaki)

- 28.11 godz. 15:30 - zajęcia otwarte dla rodziców (średniaki)

- 29.11 godz. 10:15 - audycja muzyczna Wiolinki i Bemola pt. "Regle, moje regle"

grudzień

- 04.12 godz. 10:00 - lekcja muzealna pt. "W świecie superbohaterów" w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego (starszaki)

- 05.12 godz. 10:00 - lekcja muzealna pt. "W świecie superbohaterów" w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego (średniaki)

- 06.12 – spotkanie ze świętym Mikołajem (przybędzie o godz. 9:00)

- 12.12 godz. 9:30 – lekcja muzealna „Czworonożni żołnierze. Zwierzęta też walczą!” w Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa "Nila" (średniaki)

- 13.12 – audycja muzyczna o tematyce świątecznej w wykonaniu artystów z Muzycznego Laboratorium

- 18.12 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Boże Narodzenie w malarstwie i w rzeźbie" w Muzeum Narodowym - oddział w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka (średniaki)

- 19.12 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Boże Narodzenie w malarstwie i w rzeźbie" w Muzeum Narodowym - oddział w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka (starszaki)

- 21.12 – przedszkolna Wigilia

styczeń

- 02.01 godz. 9:00 - przedstawienie pt. "Opowieść wigilijna" w wykonaniu aktorów Teatru Eden

- 08.01 – jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka (maluszki)

-09. 01 – jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka (średniaki)

-10. 01 – jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka (starszaki)

- 31.01 godz. 9:00 – warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów O! Teatru

luty

- 06.02 godz. 9:00 – przedstawienie pt. "Bajka o królewnie Marysi i lodowej górze" w wykonaniu aktorów O! Teatru

- 11.02 godz. 10:00 - przedstawienie pt. "Najlepszy przyjaciel" w wykonaniu aktorów Teatru Eden

- 21.02 – zimowa audycja muzyczna w wykonaniu artystów z Muzycznego Laboratorium

- 28.02 – bal karnawałowy prowadzony przez Wiolinkę i Bemola

marzec

- 06.03 – wyjście na Mszę Świętą z okazji Środy Popielcowej do kościoła pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej (ul. Meissnera)

- 07.03 godz. 9:00 - przedstawienie pt. "Dobre rady lisa Witalisa" w wykonaniu aktorów O! Teatru

- 15.03 godz. 10:45 – przedstawienie Baśniowej Kapeli (nowy program)

- 26.03 godz. 10:00 - przedstawienie pt. "Prawdziwy skarb" w wykonaniu aktorów Teatru Eden

kwiecień

- 04.04 godz. 9:15 – audycja muzyczna w wykonaniu Wiolinki i Bemola (tytuł do ustalenia)

- 17.04 – śniadanie wielkanocne

- 24.04 godz. 9:00 - przedstawienie pt. "Bajka o gajowym Chrobotku" w wykonaniu aktorów O! Teatru

maj

- 09.05 godz. 9:30 – wiosenna audycja muzyczna w wykonaniu artystów Muzycznego Laboratorium

- 16.05 godz. 9:00- przedstawienie pt. "Król Maciuś" w wykonaniu aktorów O! Teatru

- 21.05 – Dzień Mamy i Taty (starszaki)

- 22.05 – Dzień Mamy i Taty (średniaki)

- 23.05 – Dzień Mamy i Taty (maluszki)

- 27.05 godz. 10:15 - przedstawienie pt. "Ukryte bogactwo" w wykonaniu aktorów Teatru Eden

- 30.05 od godz. 9:30 – warsztaty „Dzieci świata” prowadzone przez podróżników z firmy „Poznajemy świat” (każda grupa osobno)

czerwiec

- 03-07.06 – Tydzień Dzieci, a podczas niego:

               - wtorek godz. 9:30 – Teatrzyk Rodziców z okazji Dnia Dziecka

               - wtorek godz. 15:30 – piknik rodzinny

               - czwartek godz. 9:00 – przedstawienie w wykonaniu aktorów O! Teatru (tytuł do ustalenia)

- 10.06 godz. 9:30 – przedstawienie edukacyjne pt. „Wędrówki Kropelki” w Centrum Edukacji Ekologicznej na terenie Zakładu Uzdatniania Wody  „Bielany” (średniaki)

- 12.06 godz. 15:30 – zajęcia otwarte dla rodziców (średniaki)

- 18:06 – uroczystość z okazji zakończenia roku przedszkolnego i pożegnania dzieci odchodzących do szkoły

- 19.06 godz. 10:15 - przedstawienie pt. "Daniel" w wykonaniu aktorów Teatru Eden


KALENDARIUM STAŁYCH UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNYCH

- Akademia Patriotyczna z okazji Święta Niepodległości - 11 Listopada (z udziałem zaproszonych żołnierzy WP) w listopadzie,

- Spotkanie z Św. Mikołajem w przedszkolu w grudniu,

- Wigilia Świąt Bożego Narodzenia w grudniu,

- Dzień Babci i Dziadka ( z ich udziałem oraz powtórzenie występu dzieci przed rodzicami) w styczniu,
- Bal Karnawałowy w styczniu lub lutym,

- Śniadanie Wielkanocne w marcu lub kwietniu,

- Dzień Mamy i Taty (z udziałem rodziców) w maju,

- Dzień Dziecka w czerwcu (z występem rodziców dla dzieci),

- Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie starszaków (z udziałem rodziców dzieci kończących uczęszczanie do przedszkola).