ROK PRZEDSZKOLNY 2018/2019

wrzesień:

- 18.09 - wycieczka do Parku Jordana (średniaki)

- 20.09 - wycieczka do Parku Jordana (starszaki)

- 25.09 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Przygody ze sztuką. Pierwsza wizyta w muzeum" w Muzeum Narodowym - oddział: Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach (średniaki)

- 27.09 godz. 13:00 - lekcja muzealna pt. "Przygody ze sztuką. Pierwsza wizyta w muzeum" w Muzeum Narodowym - oddział: Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach (starszaki)

październik

- 02.10 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Kraków sto lat temu" w Muzeum Narodowym - oddział w Kamienicy Szołayskich im. Feliksa Jasińskiego (średniaki)

- 03.10 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Kraków sto lat temu" w Muzeum Narodowym - oddział w Kamienicy Szołayskich im. Feliksa Jasińskiego (starszaki)

- 11.10 godz. 9:30 - jesienna audycja muzyczna w wykonaniu artystów Muzycznego Laboratorium

- 15.10 godz. 10:50 - przedstawienie pt. "Baśnie polskie" w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru IN-ART w Kinie Kijów (średniaki i starszaki)

- 17.10 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Kto Ty jesteś? Muzealna lekcja patriotyzmu" w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego (średniaki)

- 18.10 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Kto Ty jesteś? Muzealna lekcja patriotyzmu" w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego (starszaki)

- 23.10 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Namaluj mi bajkę. Legendy, baśnie, mity w obrazach" w Muzeum Narodowym - oddział: Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach (średniaki)

- 24.10 godz. 10:00 - przedstawienie pt. "Lekcje ekologii profesora Wieciosława" w wykonaniu aktorów O! Teatru

- 25.10 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Namaluj mi bajkę. Legendy, baśnie, mity w obrazach" w Muzeum Narodowym - oddział: Galeria Sztuki Polskiej XIX w. w Sukiennicach (starszaki)

- 29.10 - zajęcia prowadzone Metodą Ruchu Rozwiającego Weroniki Sherborne (maluszki i średniaki)

- 30.10 - konkurs recytatorski "Piękna nasza Polska cała"

listopad

- 06.11 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Dwie wieże i Stańczyk – krakowskie legendy w Domu Jana Matejki" w Muzeum Narodowym - oddział w Domu Jana Matejki (starszaki)

- 06.11 godz. 10:15 - lekcja muzealna pt. "Dwie wieże i Stańczyk – krakowskie legendy w Domu Jana Matejki" w Muzeum Narodowym - oddział w Domu Jana Matejki (średniaki)

- 08.11 godz. 15:30 - uroczystość z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości (występ dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, rodzinny konkurs piosenki patriotycznej oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja mała Ojczyzna")

- 12.11 godz. 12:30 - koncert Mobilnej Filharmonii pt. "Sto lat dla Niepodległej" (średniaki i starszaki)

- 20.11 - zajęcia pt. "Mały ratownik medyczny" (średniaki i starszaki)

- 21.11 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Rycerz i jego zbroja" w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego (średniaki)

- 22.11 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Rycerz i jego zbroja" w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego (starszaki)

- 26.11 - zajęcia prowadzone Metodą Ruchu Rozwiającego Weroniki Sherborne (maluszki i średniaki)

- 27.11 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Opowieść o Świętym Mikołaju " w Muzeum Narodowym - oddział w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka (średniaki)

- 28.11 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Opowieść o Świętym Mikołaju " w Muzeum Narodowym - oddział w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka (starszaki)

- 28.11 godz. 15:30 - zajęcia otwarte dla rodziców (średniaki)

- 29.11 godz. 10:15 - audycja muzyczna Wiolinki i Bemola pt. "Regle, moje regle"

grudzień

- 04.12 godz. 10:00 - lekcja muzealna pt. "W świecie superbohaterów" w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego (starszaki)

- 05.12 godz. 10:00 - lekcja muzealna pt. "W świecie superbohaterów" w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego (średniaki)

- 06.12 – spotkanie ze świętym Mikołajem (przybędzie o godz. 9:00)

- 12.12 godz. 9:30 – lekcja muzealna „Czworonożni żołnierze. Zwierzęta też walczą!” w Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa "Nila" (średniaki)

- 13.12 – audycja muzyczna o tematyce świątecznej w wykonaniu artystów z Muzycznego Laboratorium

- 18.12 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Boże Narodzenie w malarstwie i w rzeźbie" w Muzeum Narodowym - oddział w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka (średniaki)

- 19.12 godz. 9:15 - lekcja muzealna pt. "Boże Narodzenie w malarstwie i w rzeźbie" w Muzeum Narodowym - oddział w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka (starszaki)

- 21.12 – przedszkolna Wigilia

styczeń

- 02.01 godz. 9:00 - przedstawienie pt. "Opowieść wigilijna" w wykonaniu aktorów Teatru Eden

- 08.01 – jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka (maluszki)

- 09. 01 – jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka (średniaki)

- 10. 01 – jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka (starszaki)

- 31.01 godz. 9:00 – warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów O! Teatru

luty

- 06.02 godz. 9:00 – przedstawienie pt. "Bajka o królewnie Marysi i lodowej górze" w wykonaniu aktorów O! Teatru

- 11.02 godz. 10:00 - przedstawienie pt. "Najlepszy przyjaciel" w wykonaniu aktorów Teatru Eden

- 12.02 - zajęcia prowadzone Metodą Ruchu Rozwiającego Weroniki Sherborne (maluszki i średniaki)

- 13.02 godz. 9:30 - zajęcia na temat pracy strażaków w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej (starszaki)

- 14.02 godz. 9:30 - zajęcia na temat pracy strażaków w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej (średniaki)

- 19.02 godz. 9:30 - warsztaty pt. "Pradziejowy zwierzyniec" w Muzeum Archeologicznym (średniaki)

- 21.02 godz. 9:30 – zimowa audycja muzyczna w wykonaniu artystów z Muzycznego Laboratorium

- 25.02 godz. 9:30 - zajęcia w Żywym Muzeum Obwarzanka (średniaki)

- 28.02 – bal karnawałowy prowadzony przez Wiolinkę i Bemola

marzec

- 05.03 - badanie mowy przeprowadzone przez p. logopedę Małgorzatę Ostrowską-Krępę z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Krakowie

- 06.03 - wyjście na Mszę Świętą z okazji Środy Popielcowej do kościoła pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej (ul. Meissnera)

- 07.03 godz. 9:00 - przedstawienie pt. "Wielka wyprawa Pana Maluśkiewicza" w wykonaniu aktorów O! Teatru

- 12.03 - zajęcia prowadzone Metodą Ruchu Rozwiającego Weroniki Sherborne (maluszki i średniaki)

- 12.03 godz. 9:30 – lekcja muzealna „Czworonożni żołnierze. Zwierzęta też walczą!” w Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa "Nila" (starszaki)

- 15.03 godz. 10:45 – przedstawienie pt. "Kozy polskie" w wykonaniu Baśniowej Kapeli

- 19.03 - spotkanie z dietetykiem na temat zdrowego odżywiania i jego wpływu na funkcjonowanie organizmu (średniaki i starszaki)

- 20.03 - wycieczka na kopiec Wandy (średniaki)

- 20.03 godz. 15:15 - zajęcia otwarte dla rodziców (maluszki)

- 25.03 - warsztaty pt. "Strój krakowski" prowadzone przez pracowników Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana na terenie przedszkola (średniaki i starszaki)

- 26.03 godz. 10:00 - przedstawienie pt. "Prawdziwy skarb" w wykonaniu aktorów Teatru Eden

- 27.03 godz. 9:30 - warsztaty pt. "Legendy krakowskie" w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa - oddział w Pałacu Krzysztofory (średniaki)

kwiecień

- 01.04 -  wycieczka na kopiec Krakusa (średniaki i starszaki)

- 03.04 godz. 10:00 - warsztaty pt. "Z kopca tajemnic, ze skarbca podgórskich legend" w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa - oddział w Muzeum Podgórza (starszaki)

- 04.04 godz. 9:15 – audycja muzyczna pt. "Muzyka świata" w wykonaniu Wiolinki i Bemola

- 8.04 - zajęcia prowadzone Metodą Ruchu Rozwiającego Weroniki Sherborne (maluszki i średniaki)

- 09.04 godz. 9:30 - warsztaty plastyczne pt. "Zwykłe, niezwykłe widoki Krakowa – czyli jak wyglądał dawny Kraków" w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa - oddział w Pałacu Krzysztofory (średniaki)

- 10.04 - wycieczka na kopiec Wandy (starszaki)

- 15.04 - warsztaty pt. "Wielkanoc w tradycji ludowej i wielkanocne zwyczaje krakowskie" prowadzone przez pracowników Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana na terenie przedszkola (średniaki i starszaki)

- 17.04 – śniadanie wielkanocne

- 24.04 godz. 9:00 - przedstawienie pt. "Bajka o gajowym Chrobotku" w wykonaniu aktorów O! Teatru

- 25.04 - zwiedzanie z przewodnikiem Smoczej Jamy i spacer po dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu (średniaki i starszaki)

maj

- 08.05 godz. 9:30 - warsztaty pt. "Wadowice Lolka Wojtyły (Papież też był dzieckiem)" w Instytucie Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II (średniaki)

- 08.05 - wycieczka na kopiec Kościuszki (starszaki)

- 09.05 godz. 9:30 – wiosenna audycja muzyczna w wykonaniu artystów Muzycznego Laboratorium

- 13.05 - wycieczka na kopiec Kościuszki (średniaki)

- 14.05 - wyjazd do groty solnej (maluszki)

- 14.05 - warsztaty architektoniczne prowadzone we współpracy z rodzicami (średniaki)

- 14.05 godz. 9:30 - warsztaty pt. "Wadowice Lolka Wojtyły (Papież też był dzieckiem)" w Instytucie Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II (starszaki)

- 15.05 godz. 9:30 - warsztaty pt. "Gdzie mieszka krakowiak i krakowianka" w Muzeum Etnograficznym (średniaki)

- 16.05 godz. 9:00- przedstawienie pt. "Król Maciuś" w wykonaniu aktorów O! Teatru

- 21.05 – Dzień Mamy i Taty (starszaki)

- 22.05 – Dzień Mamy i Taty (średniaki)

- 22.05 godz. 9:30 - zajęcia pt. "Herby - a co to takiego?" w Pedagogicznej Bibliotece Publicznej (starszaki)

- 23.05 – Dzień Mamy i Taty (maluszki)

- 23.05 godz. 9:30 - zajęcia pt. "Franklin i książka" w Pedagogicznej Bibliotece Publicznej (średniaki)

- 27.05 godz. 10:15 - przedstawienie pt. "Ukryte bogactwo" w wykonaniu aktorów Teatru Eden

- 28.05 godz. 10:20 - lekcja muzealna pt. "Życie codzienne na zamku" na Zamku Królewskim na Wawelu (średniaki)

- 29.05 godz. 15:30 - zajęcia otwarte dla rodziców (starszaki)

- 30.05 od godz. 9:30 – warsztaty „Dzieci świata” prowadzone przez podróżników z firmy „Poznajemy świat” (każda grupa osobno)

czerwiec

- 03-07.06 – Tydzień Dzieci, a podczas niego:

 - poniedziałek - wycieczka do zoo (maluszki);

- poniedziałek - wycieczka na kopiec Piłsudskiego (średniaki i starszaki - powrót na obiad o godz. 14:00);

- wtorek godz. 9:30 – Teatrzyk Rodziców z okazji Dnia Dziecka;

- wtorek godz. 15:30 – piknik rodzinny;

- środa - warsztaty pszczelarskie prowadzone przez pszczelarza z Pasieki "Boża Iskierka";

- czwartek godz. 9:00 – przedstawienie w wykonaniu aktorów O! Teatru (tytuł do ustalenia);

 - piątek - wycieczka do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie - warsztaty (maluszki: "W Wojtusiowej izbie", średniaki: "Od ziarna do chleba", starszaki: "Czerwone korale – magia krakowskiej biżuterii") i zwiedzanie skansenu (śniadanie o godz. 7:30, powrót na obiad ok. godz. 14:00).

- 10.06 godz. 9:30 – przedstawienie edukacyjne pt. „Wędrówki Kropelki” w Centrum Edukacji Ekologicznej na terenie Zakładu Uzdatniania Wody  „Bielany” (średniaki)

- 12.06 godz. 15:30 – zajęcia otwarte dla rodziców (średniaki)

- 18:06 – uroczystość z okazji zakończenia roku przedszkolnego i pożegnania dzieci odchodzących do szkoły

- 19.06 godz. 10:15 - przedstawienie pt. "Historia Daniela w Jaskini Lwów" w wykonaniu aktorów Teatru Eden

- 19.06 godz. 15:30 - zajęcia pokazowe dla rodziców z zajęć tanecznych prowadzonych przez p. Piotra (średniaki)

- 19.06 godz. 16:00 - zajęcia pokazowe dla rodziców z zajęć tanecznych prowadzonych przez p. Piotra (starszaki)

- 26.06 - wycieczka na łąki nowohuckie (średniaki i starszaki - powrót na obiad o godz. 14:00)


KALENDARIUM STAŁYCH UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNYCH

- Akademia Patriotyczna z okazji Święta Niepodległości - 11 Listopada (z udziałem zaproszonych żołnierzy WP) w listopadzie,

- Spotkanie z Św. Mikołajem w przedszkolu w grudniu,

- Wigilia Świąt Bożego Narodzenia w grudniu,

- Dzień Babci i Dziadka ( z ich udziałem oraz powtórzenie występu dzieci przed rodzicami) w styczniu,
- Bal Karnawałowy w styczniu lub lutym,

- Śniadanie Wielkanocne w marcu lub kwietniu,

- Dzień Mamy i Taty (z udziałem rodziców) w maju,

- Dzień Dziecka w czerwcu (z występem rodziców dla dzieci),

- Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie starszaków (z udziałem rodziców dzieci kończących uczęszczanie do przedszkola).